MojAndroid

Najnovšia nadstavba od Xiaomi ponúka množstvo zmien a vylepšení oproti aktuálnej MIUI 9. Predstavenie sa udialo len pár týždňov dozadu. Zároveň bola predstavená aj nová vlajková loď spoločnosti pre rok 2018, Xiaomi Mi 8.

Novinky v MIUI 10

Umelá inteligencia je čoraz viac diskutovanou témou v oblasti smartfónov. Xiaomi reaguje a v MIUI 10 sa táto novinka nachádza. Podľa Xiaomi disponuje nadstavba schopnosťou učiť sa, a teda predpokladá správanie používateľa. To má za následok redukciu potrebného času na otváranie často používaných aplikácií. Jednoducho povedané, čím viac smartfón používate, tým viac sa vám prispôsobí.

Nová verzia nadstavby so sebou prináša aj nový dizajn. Ten sa prispôsobil trendu natiahnutých displejov, a tak sa ovládanie takéhoto displeja stane jednoduchším a intuitívnejším. Používatelia sa môžu tešiť na integrovaný nástroj, pomocou ktorého bude  možné ovládať zariadenia v domácnosti bez nutnosti inštalovať ďalšie aplikácie.

Zoznam smartfónov, na ktoré je možné nainštalovať MIUI 10 Developer ROM

  • Xiaomi Mi 8
  • Xiaomi Mi 8 SE
  • Xiaomi Mi 6
  • Xiaomi Mi 5
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Xiaomi Mi Mix 2
  • Xiaomi Mi Mix
  • Xiaomi Mi Note 2
  • Xiaomi Redmi S2
  • Xiaomi Redmi Note 5

V pôvodnom zozname sa nachádzal aj model Xiaomi Mi 6X, no ten bol neskôr odstránený. Dôvodom boli problémy s fotoaparátom.

Náš tip
Fotoaparát Xiaomi MI 8 patrí podľa DxOMark do TOP 5, prekonal Galaxy S9

Ako nainštalovať

Inštaláciu radíme len skúsenejším používateľom. Pokiaľ ste na MIUI 9 Global Developer ROM, stačí vojsť do nastavení a v sekcii aktualizácie jednoducho vyhľadať aktualizáciu a aktualizovať. Ak používate staršiu verziu MIUI, môžete aktualizovať taktiež, no bude to zložitejšie. Musíte mať odomknutý bootloader a flashnúť novú rom. Rom si môžete stiahnuť z tejto stránky. Inštrukcie, ako odomknúť bootloader sa nachádzaj tu. No a zostáva už len návod na flashnutie, ktorý si môžete pozrieť v tomto linku.

Pripomíname, že sa jedná o China Developer ROM, takže bude nutné nainštalovať aj Google Play services, ktoré ROM neobsahuje. Oficiálna aktualizácia by mala byť k dispozícii pre všetky podporované zariadenia do konca roka 2018.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+