MojAndroid

Inovácie sú na poli technológii dennou rutinou. Známy technologický inštitút MIT však opäť poriadne prekvapil a predstavil svoju ideu samo-montážnych smartfónov. Je ťažké vysvetliť celý proces fungovania a určite vám viac pomôže video ako názorný príklad. Nuž, v skratke ide o to, že sa do rotujúceho bubna vložia časti smartfónu – a sami sa zložia za pomoci krúživých pohybov bubna. Pozrite sa, ako to funguje:

Za projektom stojí Skylar Tibbits, ktorý patrí k zakladateľom laboratória Self-Assembly Lab, kde testy prebiehajú. Vraví, že inšpiráciu získal jednoducho v myšlienke, že za 100-200 dolárov si ľudia sami môžu vyskladať “dumbphone”. Ideu posunul ešte ďalej. Rozhodol sa pozrieť na to, či sa telefón dokáže zložiť sám, bez pomoci človeka či robotiky. Momentálne sa mu s tímom podarilo dosiahnuť, že sa šesť častí zloží do dvoch samostatných telefónov.

Celý projekt sa môže zdať trochu bizarný, no Tibbits to myslí celkom vážne a pokúša sa takto zredukovať výrobné náklady na výrobu telefónov. S tímom sa zatiaľ zamerali iba na “výrobu” hlúpych telefónov, teda nie komplikovanejších smartfónov. Uznajte, je však obdivuhodné, že takto poskladaný telefón vôbec dokáže fungovať. Mimochodom, pri spájaní jednotlivých častí v rotujúcom bubne si vývojári pomáhajú zatiaľ magnetom. Ten sa postará o lepšie zapadnutie jednotlivých komponentov. Uvidíme, ako sa bude celý projekt vyvíjať ďalej.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+