MojAndroid

Univerzitu MIT pozná určite každý z vás. Ide o jeden z najvyspelejších technických inštitútov na svete, čo dokazuje nielen množstvo projektov, za ktorými stoja, ale aj novinka s názvom Thaw. Tá úplne zmení spôsob interakcie mobilných telefónov a počítačov. S mobilom totižto budete môsť ovládať obsah na počítači, tak že nasmerujete fotoaparát na displej a pohnete s ním. Okrem toho môžete presúvať do mobilu súbory jednoduchým potiahnutím ikony na plochu displeja mobilu, či využívať ďalšie výhody tejto interakcie. Viac vám o samotnom projekte napovie nižšie priložené video.

Na projekte Thaw momentálne pracujú dva tímy vývojárov, ktorí sa snažia o čo najskoršie implementovanie tejto technológie do praxe. My si Thaw vieme predstaviť nielen ako pomocníka pri PC hrách, ale aj ako univerzálny a praktický nástroj pre komunikáciu medzi mobilom a počítačom. Ako sa projekt pozdáva vám?

Zdroj: Engadget

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+