MojAndroid

Skupinka študentov z MIT a vedcov z Microsoft Research laboratórií vytvorili spoločne dočasné tetovanie, ktoré nefunguje iba ako touchpad. Pomocou neho je možné na diaľku ovládať napríklad smartfón alebo prostredníctvom neho zdieľať dáta cez NFC. Nová technológia sa vola DuoSkin.

DuoSkin je vyrobený z pozláteného vedenia, ktoré je flexibilné a je ho možné navrhnúť v podstate v akomkoľvek grafickom softvéri. Špeciálne tetovanie môže dokonca zmeniť svoju farbu podľa teploty alebo disponovať svietiacimi LED diódami, ktoré MIT ukazuje na niektorých svojich fotografiách. Takéto tetovanie by mohlo nájsť využitie nielen pri ovládaní niektorých inteligentných zariadení, ale aj v medicíne pri sledovaní zdravotného stavu pacientov, či v smart domácnostiach, napríklad pri odomykaní dverí.

Náš tip
Budúcnosťou zobrazovania je displej priamo na koži | VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=zV0UOfbsDXo

 

 

 

15.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+