MojAndroid

To, že Android sa dostal už do všetkých možných odvetví bežného života je známe. Tento operačný systém doslova začína riadiť naše okolie. Preto nie je nič nezvyčajné keď sa na trhu objavia  lyžiarske okuliare, autorádio, multimediálny prehrávač,  rôzne hračky (Parrot Ar.drone, Lego Mindstorms alebo napríklad aj Tankbot) a ďalšie výmysly, ktoré poháňa operačný systém Android. Najnovšie tento OS použila aj spoločnosť s názvom Miselu, ktorá odhalila nové midi klávesy so štandardnými funkciami a konektormi (I/O, MIDI I/O, dva USB porty, HDMI port a SD slot). Okrem nich sú však klávesy výnimočné v tom, že sa dokážu pripojiť na internet prostredníctvom WiFi a majú vyklápaciu dotykovú obrazovku s podporou multitouch, ktorá sa nachádza nad klávesami. Tie sú dynamické, čiže citlivé na  silu úderu.

Miselu Neiro je samostatne fungujúce zariadenie, ktoré integruje kvalitný zvukový čip Yamaha NSX-1 DSP, poháňa ho dvojjadrový procesor TI OMAP, má integrovanú batériu so životnosťou 5-6 hodín na jedno nabitie a dokonca aj kameru. Android je vo verzii 2.3 Gingerbread a je vybavený aj niekoľkými predinštalovanými aplikáciami od spoločnosti Retronyms, ktoré sú určené práve pre použitie s klávesami. Keďže ide o predprodukčný model, použité parametre podobne ako aj softvér sa môžu ešte zmeniť.

Zdroj: endgadget.com

14.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+