MojAndroid

Na parížskom autosalóne bola predstavená tretia generácia populárneho automobilu ŠKODA Fabia, ktorá prináša novinky aj pre používateľov mobilných zariadení. Je to predovšetkým funkcia MirrorLink, ktorá umožňuje zobraziť dáta certifikovaných aplikácií pre mobilné zriadenia priamo na displeji multimediálneho systému automobilu. Funkcia bola demonštrovaná so slovenskou navigáciou Sygic Car Navigation.

Funkcia MirrorLink bola navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a pritom dostatočne rýchla. Pre jej využitie stačí pripojiť smartfón k systému Bolero pomocou USB kábla a aktivovať funkciu MirrorLink. V prípade navigácie od Sygicu bude aplikácia zrkadlená na displej multimediálneho systému tak, ako to môžete vidieť na obrázku.

Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

ŠKODA okrem toho odhalia aj ďalšiu funkciu SmartGate, ktorá je svojim spôsobom opakom MirrorLinku. Vďaka nej je možné zobrazovať vybrané dáta o stave automobilu priamo na smartfóne pomocou určitých aplikácií. Zobrazovať je možné priemernú rýchlosť, spotrebu paliva a iné. Pri tejto funkcii je prepojenie s automobilom riešené bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Za systém SmartGate si budú musieť zákazníci pri kúpe jedného z podporovaných modelov ŠKODA Fabia, Yeti, Octavia a Rapid priplatiť.

https://www.youtube.com/watch?v=Uiej0zcL_4A

Zdroj: Sygic, telematicnews

14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+