MojAndroid

V minulosti sa objavilo už viacero pokusov o vytvorenie dokovacej stanice, ktorá spraví zo smartfónu počítač. Naposledy sa o to pokúsil Samsung so svojim systémom DeX, ktorý pôsobí veľmi slušne, no zatiaľ sme nemali možnosť ho otestovať. Ďalším pokusom o niečo podobné je Mirabook, ktorý stavia najmä na všestrannosti.

Jedna dokovacia stanica pre všetky systémy

Hoci zatiaľ ide iba o projekt na portáli Indiegogo, ak by sa zrealizoval, Mirabook by mal slúžiť pre všetky populárne systémy takéhoto dokovania. Okrem systému Continuum od Microsoftu by mal podporovať aj nový systém DeX od Samsungu, ale aj systém Remix OS či miniatúrne počítače od Intelu alebo Raspberry Pi a mnohé ďalšie. Malo by tak ísť o univerzálny nástroj, ktorý sa bude so zariadeniami prepájať prostredníctvom USB-C.

Mirabook: Slušná výbava za rozumnú cenu

Okrem toho má Mirabook ponúknuť 13,3″ Full HD displej a batériu so zatiaľ nešpecifikovanou výdržou. K dispozícii budú aj modely s dotykovou obrazovkou a podsvietenou klávesnicou. Štandardný model ale bude vážiť iba 1 kg, čo je pri tejto veľkosti skutočne slušné. Najrýchlejší používatelia, ktorí projekt podporia, môžu získať Mirabook za slušných 180 USD. Predávať sa bude za 229 USD, čo tiež nie je najhoršie.

Ako to už ale v podobných prípadoch býva, je otázne, či sa projekt vôbec zrealizuje. Na portáloch s davovým financovaním už pohorelo viacero podobných nápadov, a to aj napriek úspešnému splneniu cieľa. V tomto prípade chcú vývojári vyzbierať 50 000, z čoho sa m už podarilo získať vyše 40, a to ostáva do konca kampane ešte celý mesiac.

Zdroj: Indiegogo via The Verge

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+