MojAndroid

Minulý rok prišiel na výstavu CES 2017 americký startup Mio Global so zaujímavou ideou – vytvoriť fitness náramok, ktorý nebude primárne založený na monitorovaní krokov. Vďaka pokročilej technológii merania tepu, ktorú túto spoločnosť ponúka, sa tak očakávalo práve zameranie sa na srdce a jeho pulz. A tak sa aj stalo. Na CES 2017 predstavilo Mio nový náramok Mio Slice, ktorý zatiaľ nemá konkurenciu.

mio-pai-aplikacia

Na monitorovanie fitness stavu používateľa totižto Mio Slice používa úplne novú technológiu nazývanú PAI – Personal Activity Intelligence. Ide o akési skóre, ktoré je vyhodnocované na základe vášho tepu. Bodové hodnotenie funkcie vášho srdca pritom nie je len hocijakým technologickým výstrelkom a vychádza z vedeckej štúdie, ktorá prebiehala v Nórsku v rokoch 1984 až 2008. Tá pojednáva o korelácii medzi vysokým tepom srdca a zvyšujúcim sa kardiovaskulárnym rizikom.

Náš tip
Všetky články z výstavy CES 2017 nájdete na tomto odkaze

V skratke sa dá povedať, že Mio nepočíta prejdené kroky, ale aktivitu vášho srdca, ktorá lepšie zachytáva celkovú dennú “námahu”. Náramok Mio Slice sa bude dať kúpiť za 129 dolárov a na trh príde v 4 farebných verziách. Samozrejmosťou je prepracovaná mobilná aplikácia, ktorá by mala byť dostupná pre iOS aj Android. Okrem toho Mio na CES 2017 ukázalo aj samostatný senzor tepu srdca Link 2 (za neznámu cenu) a špeciálnu aplikáciu pre Apple Watch, ktorá dokáže rovnako vyhodnocovať PAI.

Zdroj: TheVerge

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+