MojAndroid

Súčasné fitness náramky fungujú často veľmi podobne. Sledujú vašu telesnú aktivitu, no väčšinou sa jedná iba o počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a priebežnú úroveň vášho srdcového tepu. Spoločnosť Mio, ktorá je priekopníkom v optických senzoroch na sledovanie srdcového tepu, teraz prichádza s novým fitness náramkom Mio Slice, ktorý vašu aktivitu sleduje iným spôsobom.

mio-slice

Miesto stanoveného denného limitu 10 000 krokov, ktorý používa v základe väčšina súčasných fitness náramkov, sa Mio pozerá na vašu aktivitu inak. Používa k tomu ukazovateľ PAI (Personal Activity Intelligence), ktorý je založený na jedinečnosti vášho vlastného tela. To znamená, že tento ukazovateľ jasne znázorní vaše subjektívne úsilie vyvinuté pri fitness aktivitách, čo klasický cieľ v počte krokov neukazuje. PAI zahŕňa faktory, ako napríklad vek, pohlavie, srdcový tep v pokoji a maximálny srdcový tep a vie tak lepšie určiť, akú námahu ste počas dňa vyvinuli a koľko vás to stálo fyzického úsilia.

Nový náramok ponúka sledovanie počtu krokov, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií a aj sledovanie spánku. Okrem toho vás upozorní na zmeškané upozornenia na vašom smartfóne. Mio Slice je ale jediným náramkom spoločnosti, ktorý zobrazí aktuálne PAI skóre priamo na displeji náramku. Majitelia starších zariadení od spoločnosti Mio si toto skóre budú môcť zobraziť iba v prostredí mobilnej aplikácie. Nový náramok Slice by sa mal začať predávať v priebehu tohto roku za 99 USD.

Zdroj: The Verge

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+