MojAndroid

Google z času na čas vytvorí niečo, čo nikto nečaká. Napríklad pri príležitosti premiéry najnovšieho Star Wars filmu do Google máp vložil lietadlá z filmu namiesto ukazovateľov v navigácii. Jeho najnovší počin sa snaží svetu prezentovať svet Google Máp, konkrétne ich sekcie Street View. 360-stupňový pohľad na ulice mesta však nadobudol úplne iný rozmer. Google pomocou malých kamier totižto natočil do Street View miniatúrnu krajinu, ktorú pomenoval Krajina zázrakov. Celá inscenácia vznikla v nemeckom Hamburgu a na videu si môžete pozrieť, ako prebiehala jej realizácia.

Pokiaľ vás miniatúrna Krajina zázrakov zaujala a chceli by ste si ju pozrieť detailnejšie, nemusíte nikam chodiť. Stačí, aby ste si na svojom počítači alebo mobilnom zariadení otvorili Google Street View a užili si #MiniView na nemecký Miniatur Wunderland (Krajinu zázrakov). Len pre zaujímavosť, miniatúrna Krajina zázrakov obsahuje až 13 000 km ciest a 200 000 modelov postavičiek. Počas prehliadania Mini Street View si môžete užiť aj pohľad na fiktívne mesto Knuffingen, švajčiarske Alpy, Las Vegas, ale aj Grand Canyon, či plne funkčné letisko v Hamburgu s 30 modelmi lietadiel. Tešiť sa však môžete aj na časti Anglicka, Francúzska, Afriky či Talianka, ktoré chcú Nemci do Mini Street View pridať už čoskoro. Ako tento miniatúrny svet zachytený pomocou Google Street View hodnotíte? Páči sa vám táto netradičná myšlienka a prezentácia z dielne Googlu?

FOTOGALÉRIA | Mini Street View – Krajina zázrakov

Zdroj: Google Street View

13.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+