MojAndroid

Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou. Určená je pre deti od dvoch rokov a navrhnutá je tak, aby nielen zabávala, ale aj vzdelávala. S pomocou Minimanov sa môžu deti od útleho detstva učiť spoznávať farby a vďaka veršovankám v penových knižkách si môžu cibriť pamäť. Logické hry im pomôžu rozvíjať myslenie a získajú prvé vedomosti o ekológií a ochrane životného prostredia.

Slovenská spoločnosť AuLea dnes prichádza na slovenský trh s prvou hračkou podporujúcou rozšírenú realitu. Tu využijú deti v spojení so smartfónom alebo tabletom,  s ktorými sa čoraz častejšie stretávajú už v rannom detstve.

“Od začiatku sme dbali na to, aby bola hračka v prvom rade bezpečná, nakoľko si uvedomujeme, že je určená pre malé deti. Je plne certifikovaná a spĺňa aj tie najprísnejšie európske normy. Je príjemná na dotyk, vode odolná, mäkká a zároveň pevná, prípadný pád jej nijako neublíži. Druhým aspektom, na ktorý sme pri vývoji prihliadali, bola aj užitočnosť. Sme presvedčení, že hračka výrazne pomôže rozvíjať u detí potrebné znalosti. Zabaví, poučí a čo je dôležité, vzdeláva.,” hovorí Marián Bayer, tvorca inteligentnej hračky Minimani.

Jedno balenie obsahuje v sebe veršovanú knižku, penovú hračku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie. Na knižke sa autorsky spolupodieľala známa slovenská rozhlasová moderátorka a autorka Bibiana Ondrejková.

Aplikácie v tabletoch či mobilných telefónoch dnes skutočne môžeme vnímať ako prostriedky, ktoré vedia pozitívne ovplyvniť psychomotorický vývoj detí. Vedia rozvíjať fantáziu, logické myslenie a kreativitu,” hovorí psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Samotná aplikácia, ktorá sa dá stiahnuť z obchodu Play, ponúka niekoľko možností. Pexeso, puzzle a hry zamerané na rozvoj logického myslenia detí. Bludisko rozvíja pamäťové schopnosti a priestorovú orientáciu. Deti sa pomocou aplikácie naučia tiež rozoznávať  farby, omaľovánka podporuje ich kreativitu či jemnú motoriku, ale aj hudobné nadanie.

Pri kúpe hračky máte na výber z niekoľkých verzií s rôznymi typmi zvieratiek. Tie sa odlišujú aj svojou funkcionalitou aj zameraním. Aktuálne je na výber 5 Minimani hračiek, ktoré by sa v blízkej budúcnosti mali rozširovať o ďalšie. Jeden kus stojí 14,90€. Objednať sa dajú priamo prostredníctvom e-shopu, a to od 1.7.2017.

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+