MojAndroid

Aj keď sa posledné tri mesiace javia, že Google a Android strácajú dych, Google CEO Larry Page poznamenal na okraj negatívnych správ, že vo svete je viac ako 250 miliónov aktívnych zariadení so systémom Android, s viac ako 11 miliardami stiahnutých aplikácií z Android Marketu. Celkom slušný štart do nového roka, čo poviete?.

Posledné týždne sa špekuluje o úspešnosti roku 2011 za ktorý vám prinášame niekoľko zaujímavých čísel z dielne spoločnosti Google: 200 miliónov aktivovaných zariadení dosiahol Android ešte v novembri 2011, desať miliardovú hranicu stiahnutých aplikácií dosiahol Android začiatkom decembra. Ak sa pozrieme na dnešné čísla, je to nárast 50 miliónov zariadení za dva mesiace, teda 25%. Jedna miliarda stiahnutých aplikácií pribudla za jeden mesiac, čo predstavuje nárast 10%. A povedzme si úprimne, nárast pokračuje, a zdá sa, že v dohľadnej dobe sa ani nezastaví.

Google sa nekomentuje vyjadrenia v oblasti financií a výšky ziskov (Oracle), ale spoločnosť prvý krát dosiahla zisk presahujúci 10 miliárd dolárov. Veľká časť 10,6 miliardy pochádza z reklamy, a približne 410 miliónmi dolárov z iných zdrojov. Aj keď celkové čísla za rok 2011 sú optimistické, technologické odvetvie v poslednom štvrťroku 2011 zasiahla kríza, čo sa prejavilo na celkových výsledkoch každej technologickej spoločnosti.

Zdroj: androidcommunity.com Foto: Google

20.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+