MojAndroid

Než sme sa pamätali z poslednej štatistiky zariadení poháňaných Androidom, máme tu ďalšiu, tento krát od spoločnosti Millennial, ktorý tvrdí, že Android už prekonal 50 %-tnú hranicu, presne 56% všetkých smartfónov, a tak ovládol dokonale trh so smartfónmi. Znamená to, že Apple a iOS, v porovnaní Android a iOS, sú až na každom treťom zariadení, a na jeden iOS pripadajú dva Androidy!

Je to v súlade so správami významných firiem, ktoré stále prinášajú správy, že Android rastie, zatiaľ čo konkurencia stagnuje alebo dokonca upadá do zabudnutia, v prípade Symbianu a Microsoftu je tento úpadok značný. Blackberry  si stále udržiava pozíciu s 13%-tným podielom a Apple dosahuje až 28%-tný podiel, čo je však stále malo na neustále sa konkurencii vzďaľujúci Android.

Symbian a Microsoft, s jedným percentom, už kľudne mohli byť zaradené do kategórie „ostatné“. Žiaľ, na naše sklamanie, politika agentúr a ekonomický vplyv spoločností to pravdepodobne nedovolili.

Pokiaľ ide o trh zariadení, Millennial je v štatistike trochu zavadzajúce. „Apple iPhone“ je v štatistike na vedúcej priečke, čo by však znamenalo, že do tohto údaju boli zahrnuté všetky zariadenia iPhone.

Rozdelenie trhu s výrobcami vypadá v tomto prípade ešte viac zaujímavo. Apple vedie celkový rebríček s 23%, zatiaľ čo Samsung, HTC, RIM, Motorola a LG sa doťahujú so 16%, 15%, 11%, 10%, resp. 9% -tnými podielmi.

Zdroj: http://www.millennialmedia.com/

 

26.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+