MojAndroid

MIUI ROM patrí svojim vzhľadom a funkciami medzi najlepšie a nepochybne aj najpopulárnejšie alternatívne ROM pre Android. Okrem nového používateľského prostredia získate nainštalovaním MIUI veľa nových aplikácií, ktoré sa oproti bežným aplikáciam Androidu, môžu pochváliť rozšírenou funkcionalitou a krásnym dizajnom. Pre plne funkčnú ROM, so všetkými bonusmi a rozšíreniami, musíte svoj telefón najskôr rootnuť a nahrať CWM (Clock WorkMod Recovery), niektoré aplikácie sa však vďaka sprístupneniu zdrojového kódu vývojármi MIUI, mohli naportovať aj na ostatné telefóny. Medzi aplikáciami, ktoré sú dostupné pre všetkých, patrí napríklad správca súborov MiFileExplorer, hudobný prehrávač MIUIMusic a najnovšie aj MIUI Launcher.

MIUI launcher je voľne dostupný na Google Play a môžete ho nainštalovať na zariadeniach s Androidom vo verziách 2.3+ alebo 4.0+. Android 2.2 Froyo zatiaľ nie je podporovaný. Samotný launcher ponúka veľké množstvo funkcií vrátane  podpory MIUI tém. Medzi ďalšími vlastnosťami aplikácie nechýbajú:

  • Jednoduché použitie, stačí nainštalovať a začať používať
  • Všetky aplikácie sú umiestňované na plochu
  • Na stiahnutie je k dispozícii tisícky MIUI tém, balíkov s ikonami a iné
  • Možnosť pridať viac ako 12 plôch pre aplikácie a widgety
  • Súčasťou aplikácie je aj MIUI unlock screen – MiLocker
  • MIUI Widget pre zapnutie/vypnutie funkcií telefónu jedným dotykom
  • Rôzne efekty pre prechody medzi plochami

MIUI Launcher je na Google Play dostupný v dvoch verziách. Jedna je určená pre telefóny s Androidom 2.3 Gingerbread a druhá pre najnovší Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Obidve si môžete nainštalovať zadarmo.

MiHome Launcher (Android 4.0)
MIUI
Verzia 1.0.0 (12. 6. 2012)
Veľkosť 5,3 MB
4.0+

Zadarmo
MiHome Launcher (Android 2.3)
MIUI
Verzia 0.6.7 (14. 6. 2012)
Veľkosť 5,4 MB
2.3.3+

Zadarmo

Zdroj: MIUI Facebook

18.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+