MojAndroid

Microsoft je celosvetový producent a líder na poli operačných systémov, najmä pre klasické notebooky a počítače. So svojim Windows 8 chce Microsoft preniknúť aj do sveta tabletov a s Windows Phone 7 mu nie je cudzí ani svet mobilných telefónov.

Navyše, Microsoft, ako vlastník mnohých patentov v oblasti informačných technológií a mobilnej komunikácie, licencuje aj zariadenia Android, ktorých až 70 percent po celom svete v cene zahŕňajú licenčné poplatky pre túto spoločnosť.

Medzi licencované spoločnosti patria takí celosvetoví lídri ako Samsung, ale nájde sa aj množstvo menších spoločností, ktoré prinášajú vo svojich zariadeniach operačný systém Android ako Alutrek. Písať o tom, že tieto licencie prinášajú spoločnosti Microsoft nemalé peniaze ani nemá zmysel, zvlášť, keď si predstavíme len fakt, koľko miliónov zariadení je schopná predať za jeden štvrťrok spoločnosť Samsung.

Povráva sa, že najnovší Galaxy Nexus a niektoré ďalšie zariadenia nebudú podporovať sloty pre pamäťové karty preto, lebo tento „luxus“ patrí v podobe patentu spoločnosti Microsoft, čo by spôsobovalo vyššie licenčné platby. Zatiaľ sú to však len špekulácie a všetko bude závisieť od zmlúv, ktoré jednotlivé spoločnosti uzavrú (alebo už uzavreli) so spoločnosťou Microsoft.

Za námet na článok ďakujeme Marekovi. 

Zdroj: Phone Arena, SlashGear

11.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+