MojAndroid

To, že Microsoft zarába na Androide je už dlhšiu dobu známy fakt. Prekvapivé sú však čísla, ktoré Microsoft zverejnil a v ktorých tvrdí, že až 53% všetkých predaných Android smartfónov mu platí licenčné poplatky. Medzi výrobcami týchto mobilných telefónov nájdeme svetové značky ako HTC, Samsung, Acer a veľa ďalších.  Ironické na tom je, že Google, ktorý systém vyvíja a propaguje, ho ponúkol zadarmo  – naproti tomu prichádza konkurenčný Microsoft, ktorý na licenciách spojených s Android telefónmi, priamo zarobí až neuveriteľných 444 miliónov dolárov ročne.

Jediná veľká spoločnosť, ktorá ešte nepodľahla tlaku Microsoftu je Motorola, ktorá bola tento rok odkúpená samotným Googlom. Dôvodom tejto transakcie roka, mali byť aj patenty vo vlastníctve Motoroly, ktoré by mohol Google použiť na obranu Androidu a tiež pred samotným Microsoftom alebo Apple.

Zdroj: androidcommunity.com

24.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+