MojAndroid

Aj keď by sa mohlo zdať, že vyrieknutím rozsudku v spore Samsungu a Apple sa skončili všetky spory v oblasti patentov a všetci si už dávajú pozor, nie je to tak. Najnovším hráčom v oblasti sporov sa zdá, že sa stane spoločnosť Microsoft, ktorá žaluje dve spoločnosti a to Google a Motorolu.

Spoločnosť Microsoft odhalila svoje najnovšie plány, kedy by sa k obžalovanej Motorole v nemeckom patentovom spore, mala pridať aj spoločnosť Google. Hlavným sporom je aplikácia Google Maps, o ktorej má spoločnosť Motorola obmedzené informácie. V spore ide o to, ako môže aplikácia získavať informácie z niekoľkých databáz, ako mapu z jednej, informácie o miestach z ďalšej a miesta a podniky z ďalšej.

Ak tento spor prepukne do naozaj „prestreľkových“ rozmerov, bolo by to po prvý raz, keď by sa obaja giganti IT sveta postavili proti sebe.

„Chceme sa zameriavať na inovácie, nie súdy, ale budeme sa dôrazne obhajovať proti všetkým obvineniam spoločnosti Microsoft,“ povedal Allen Lo, zástupca generálneho riaditeľa Google.

Uvidíme, ako sa spor vyostrí a kde opäť celé „naháňanie čarodejníc“ skončí. Veríme však, že jeden zo zúčastnených gigantov bude po vynesení rozsudku spokojnejší a nebude to Microsoft.

Zdroj, foto: Reuters

15.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+