MojAndroid

Microsoft a Xiaomi začínajú spolu užšie spolupracovať. Vzájomne totižto podpísali dohodu, ktorá im umožní navzájom zdieľať svoje patentové portfólio. Navyše, Xiaomi začne na svojich zariadeniach predinštalovávať aplikácie redmondskej spoločnosti – teda Microsoft Office či Skype. Ktoré patenty budú súčasťou licenčnej dohody výrobcovia samozrejme neprezradili, vieme však, že microsofťácke aplikácie sa v smartfónoch a tabletoch Xiaomi začnú objavovať už od septembra.

Sme nadšení, že môžeme užšie spolupracovať s Microsoftom. Nová dohoda ukazuje, Xiaomi chce do budúcnosti uzatvárať strategické partnerstvá s technologickými lídrami s cieľom priniesť ten najlepší používateľský zážitok pre našich fanúšikov,” hovorí senior vice prezident spoločnosti Xiang Wang.

Xiaomi samozrejme nie je jediný výrobca, ktorý s Microsoftom spolupracuje na podobnej úrovni. Ten svoje aplikácie dostal aj do zariadení spoločnosti Samsung, ale aj do smartfónov, prípadne tabletov, iných spoločností, s ktorými podpísal podobné licenčné dohody ako teraz so Xiaomi. Z takejto spolupráce budú benefitovať obidve spoločnosti. Xiaomi získa prístup k dôležitým patentom, Microsoft zas dostane svoje aplikácie k miliónom zákazníkom jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete. Nehovoriac o tom, že Xiaomi bude môcť vďaka podobným dohodám zrejme rozšíriť aj svoje pôsobenie do ďalších krajín, kde by mu inak hrozila žaloba za porušovanie duševného vlastníctva v podobe nelicencovaných patentov.

Zdroj: androidcentral

 

 

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+