MojAndroid

Klávesnica od Microsoftu dorazí na iPhone už niekedy v nasledovných mesiacoch, neskôr sa jej dočkáme aj na Androide. Konkrétne by mala prísť niekedy v druhej polovici roka, pričom ponúknuť by mala väčšinu funkcií verzie, ktorá sa objaví na iPhonoch. Zaujímavosťou klávesnice je hlavne netradičný mód písania jednou rukou, ktorý nenájdete ani na smartfónoch s Windows 10 Mobile.

Zatiaľ čo v klasickej verzii aplikácie Word Flow je klávesnica len zmenšená a posunutá viac k pravej strane, na iOS, a v budúcnosti pravdepodobne aj na Androide, bude zahnutá v polomere pohybu palca. Za písmenkami sa tak nebudete musieť vôbec načahovať a pri pásaní budú prirodzene na dosah palca. S klávesnicou prišli do styku redaktori portálu Verge, ktorým ju ukázal jeden zo zamestnancov Microsoftu. Klávesnica samozrejme ponúka aj ďalšie funkcie. Zo základných funkcií spomenieme napríklad autokorekciu, návrhy slov, podporu gest a schopnosť písať posunom prsta po displeji. Okrem toho sa klávesnica Word Flow v roku 2014 zapísala aj do Guinessovej knihy rekordov ako najrýchlejšia na svete.

ioswordflow-24.0

 

Zdroj: theverge

26.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+