MojAndroid

Na koľko rokov v skutočnosti vyzeráte? Povedať by vám to mohla nová webová aplikácia spoločnosti Microsoft, ktorá na základe fotografie dokáže odhadnúť váš vek. Ani sám Microsoft však nedúfal, že so stránkou zožne taký veľký úspech. Dúfal možno v 50 používateľov, ktorí ho vyskúšajú, v priebehu niekoľkých hodín však stránku navštívilo a otestovalo desaťtisícky ľudí, ktorí spôsobili, že Microsoft mal dokonca problémy s udržaním serverov v chode.

Na server spoločnosti môžete nahrať akúkoľvek fotografiu s veľkosťou do 3 MB, pričom vek dokáže v niektorých prípadoch odhadnúť s presnosťou plus mínus niekoľko rokov. Niekedy však nástroj Microsoftu poriadne preháňa a bez problémov vám odhadne vek aj o desať, či viac rokov vyšší. Aplikácia využíva samoučiaci algoritmus, vďaka ktorému by sa mala časom zlepšovať. Vyskúšať si ju môžete na adrese how-old.net, a to aj priamo zo svojho mobilu.

Zdroj: techcrunch

4.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+