MojAndroid

Nečakal to asi nikto. Celý svet sa náhle ocitol v zovretí neviditeľného nepriateľa a aj zdanlivo bežné veci sa zrazu stali omnoho komplikovanejšími, než sme kedykoľvek očakávali. Kvôli ochrane zdravia a pre efektívny boj proti novému koronavírusu štátna moc pristúpila k prísnym opatreniam, ktoré efektívne odstavili viacero obchodov a služieb. Avšak, aj tie, ktoré môžu fungovať sa ocitli v centre nerovného boja. 

Každý sa snaží optimalizovať ako len môže, aby sa v aj neistých časoch dokázal aspoň ako-tak pohybovať smerom vpred. Tam, kde to bolo aspoň trochu možné, firmy a zamestnávatelia pristúpili k zavedeniu práce na diaľku. Niektorým to šlo ľahko, iní s tým bojujú dodnes. 

Komunikácia tímu na prvom mieste

Hľadanie správneho komunikačného zázemia je skutočne náročné. V pozadí tohto zhonu za spustením práce na diaľku, však stojí temný tieň – otázka bezpečnosti.

Opäť sa potvrdzujú dve veci. Prvou je to, že prehnane šetriť sa nevypláca a z dlhodobého hľadiska sa to môže vypomstiť. Teraz, keď firmy náhle zháňajú ideálne zázemie pre fungujúcu spoluprácu vo virtuálnom prostredí. Microsoft známy svojim operačným systémom a kancelárskym balíkom Office je dnes už omnoho ďalej. 

Microsoft teams Telekom praca subory

Ponúka niekoľko riešení pre podnikový sektor. Cieľom je zefektívniť prácu, a to bez ohľadu na to, či ide o prácu vykonávanú priamo vo firme, alebo tú, ktorej sa musíte venovať aj na diaľku. Tak ako súčasný svet, aj tieto riešenia a nástroje sú postavené na princípoch flexibility. 

Výzva pre všetky veľkosti firiem

Práca na diaľku je pre všetkých zapojených veľkou výzvou. Microsoft preto už roky pracuje na tom, aby s touto výzvou dokázal pomôcť všetkým firmám. Od malých, cez stredné, až po tie najväčšie. Office 365 sa postupne prebojoval do pozície skvelého pomocníka pre napredovanie každej firmy. 

Firmy zistili, že bez komunikácie a spolupráce to jednoducho nejde. Investícia do školení a moderných nástrojov sa proste v dlhodobom horizonte oplatí. Office 365 pre firmy má zmysel.

Nechajte si poradiť

Niektoré firmy pri modernizácii svojej infraštruktúry využili asistenčné služby, iné to spravili svojpomocne. Rozbehnúť vo firme nový komunikačný nástroj Microsoft Team? Brnkačka, hlavne v prípade, že firma už používa Office 365 alebo Microsoft 365. Previesť všetky potrebné dáta a naučiť ľudí efektívne pracovať s novými možnosťami, ktoré prináša Office 365? Nuž, to už je trochu komplikovanejšia úloha. Tu už by bolo vhodné obrátiť sa na odborníkov. Buď priamo na tých z Microsoftu alebo na expertov z Telekomu

Telekom sa ako strategický partner Microsoftu už dlhodobo venuje cloudovým službám a ich využitiu vo firemnom sektore, kde prinášajú až nečakanú mieru novej efektivity pre fungovanie, ako aj ďalší rast firiem. Vytvorenú na to má širokú škálu postupov a metód, ktoré firmy sprevádzajú od poradenstva a prvého oboznámenia s možnosťami cloudových služieb, cez ich nasadenie až po plné využívanie nového potenciálu, ako aj následnú podporu. 

Microsoft teams Telekom kalendar

Ak môžete, nechajte si poradiť. Aj keď máte šikovné IT oddelenie, nechajte si poradiť. Firma, ktorej biznis je postavený na implementácii, školeniach a následnom poskytovaní podpory asi vie čo robí. Najmä keď prihliadneme na to, že spokojnosť klienta tu hrá veľkú rolu. Ego bokom, nechajte si poradiť. 

Firmám, ktoré chcú aj v týchto ťažkých časoch pracovať efektívne, s nasadením Microsoft Teams ochotne pomôžu práve v Telekome. Navyše ponúkajú veľmi flexibilné služby. Akonáhle teda vo firme zistíte, že Teams vás skutočné posúva vpred a pre vyššiu efektivitu by ste chceli používať rozšírené možnosti tímovej spolupráce, ktorú prináša Office 365, na rad prídu individuálne konzultácie a realizácia produktu šitého na mieru práve vašim potrebám. Pre všetky tieto momenty je tu Telekom.  

Microsoft Teams ako centrum dennej práce

Ako bolo spomenuté, komunikačná platforma Microsoft Teams je súčasťou balíka Office 365 alebo Microsoft 365 pre firmy. Ide o veľmi efektívny nástroj, ktorý ponúka jedno rozhranie pre všetku potrebnú komunikáciu. Od výmeny správ medzi dvojicou, cez zoskupovanie do tímov, až po komunikáciu na úrovni celej firmy.  

Prehľad najdôležitejšej aktivity, súbory, videohovory, integrovaná práca s dokumentami, zdieľanie obrazovky, kalendár s dôležitými udalosťami, prepojenia s aplikáciami tretích strán či vlastný priestor pre ukladanie dokumentov. Microsoft Teams má toto a omnoho viac. Proste všetko potrebné pekne na jednom mieste. A hlavne bezpečne. Na počítači aj na mobile. V aplikácii aj cez webové rozhranie.

Microsoft Teams je jednoducho skvelou  platformou pre súčinnosť, ktorá pomôže v každodennej práci, a to platí hlavne dnes, kedy značná časť práce musí prebiehať z domu. Dostupná je bezplatná, ako aj platená verzia. Hoci môže byť lákavé skočiť hneď po tej bezplatnej, práve tá platená prináša možnosti, ktoré efektivitu práce posúvajú vpred, a preto sa do nej oplatí investovať. Navyše teraz ju môžete používať dočasne zadarmo. 

Platená verzia na 6 mesiacov zadarmo!

Microsoft sa v tejto náročnej situácii rozhodol svoju platformu Microsoft Teams sprístupniť čo najväčšiemu počtu ľudí úplne zadarmo. Získať ju môžete priamo cez oficiálny web Microsoft Teams, kde sa treba presunúť na úplný spodok. Tu je prítomná možnosť “Získajte Microsoft Teams zdarma”. Ide o bezplatnú verziu s rôznymi obmedzeniami, no používať sa dá. 

Microsoft teams Telekom ponuka

Pre firmy je však v hre úplne iná možnosť. Klasickú, platenú verziu Microsoft Teams môže získať na 6 mesiacov úplne zadarmo. A nie len tú. Microsoft firmám na spomínaného pol roka ponúka licenciu Office 365 E1, ktorej súčasťou je aj Microsoft Teams. Touto ponukou reaguje priamo na aktuálnu “koronakrízu”. Svojou troškou chce ľuďom uľahčiť prácu z domu. Ide o skvelú príležitosť ako si Microsoft Teams môžete vyskúšať aj vo vašej firme. Obráťte sa na Microsoft alebo priamo na Telekom, kde vám pomôžu bezplatný Office 365 E1 rozbehnúť. 

Stále váhate?

Vyskúšajte si balík Microsoft Office 365 Business Premium a využívajte všetky výhody na mesiac zadarmo!

Nevybrali ste si? Pozrite si aj iné balíky pre
Microsoft Office 365 v  Aplikačnom obchode 

 

Článok vznikol v spolupráci so Slovak Telekom.

16.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+