MojAndroid

Microsoft Surface Duo je určite jedným z najoriginálnejších a zároveň najkontroverznejších smartfónov tohto roku. Doteraz sa ale tento hybrid medzi smartfónom a tabletom na európskom trhu neobjavil. Podľa portálu GSMarena by sa tak malo udiať na jar budúceho roka.

Surface Duo sa začne predávať v Nemecku a až potom na ďalších európskych trhoch

Surface Duo je zatiaľ dostupný na americkom trhu, kde už jeho cenovka klesla o 200 dolárov na sumu 1199 dolárov. Jeho meškanie na ďalších trhoch je pravdepodobne spôsobené nedávnymi problémami ako slabý signál alebo praskajúci plast. Koncom roka by sa mal začať predávať v Kanade a Japonsku. Zároveň je už ale potvrdená aj jeho dostupnosť v Európe s tým, že by sa mal najprv objaviť na nemeckom trhu.

Microsoft Surface Duo displeje

Tvrdí to aspoň nemecký blog WindowsArea. Podľa neho sa tak stane začiatkom jari 2021. Túto informáciu potvrdil aj ďalší nemenovaný zdroj, ktorý zároveň tvrdí, že na ďalšie európske trhy sa dostane najneskôr v ďalšej polovici roku. Britskí mobilní operátori  BT a EE už napríklad uzavreli s Microsoftom predbežnú dohodu o zaradení Surface Duo do ich ponuky. Dostupnosť na slovenskom trhu ale zatiaľ nebola potvrdená.

Dva displeje proti ohybným displejom

Surface Duo je skladacím smartfónom, ktorý ale ide proti trendu skladacích smartfónom s ohybnými displejmi. Používa totiž dva 5,6-palcové displeje s pomerom strán 4:3. Po rozložení dostane používateľ 8,3-palcovú zobrazovaciu plochu s malou medzerou. Podobným zariadením bol v minulosti Sony Tablet P. Otváranie skladacieho smartfónu zabezpečí prepracovaný kĺb, ktorý poskytuje otočenie polovice zariadenia až o 360 stupňov.

Surface Duo animácia

Na dvoch displejoch sa môžu zobrazovať dve rozličné aplikácie a naplno sa tak využije multitasking systému Android. Jeden z displejov tiež môže slúžiť ako softvérová klávesnica, respektíve gamepad a druhý pre zobrazovanie obsahu. Podľa prezentácie by mal smartfón podporovať stylus Surface Pen, čím bude skutočným pracovným nástrojom.

Smartfónu nechýbajú aplikácie Microsoftu ako balík MS Office a samozrejmosťou je aj prístup k aplikáciám obchodu Google Play. Surface Duo by mal mať rovnako kvalitné hranaté magnéziové prevedenie v bielej farbe ako Surface tablety. Na zadnej strane nájdeme klasické logo Microsoftu v čierne farbe.  Na tele je USB-C port pre nabíjanie batérie s kapacitou 3577 mAh.

Náš tip
Veľký míľnik pre TikTok: Prvý používateľ má 100 miliónov sledovateľov
24.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+