MojAndroid

Spoločnosť Microsoft odkúpila platformu Skype ešte pred šiestimi rokmi. Doba, kedy bol Skype synonymom slova videohovor sú preč a úzke prepojenie so smartfónom v podobe mobilného systému Windows Phone či Windows 10 Mobile je takisto na ústupe. Microsoft však túži držať krok s konkurenciou a tak prináša rozsiahlu aktualizáciu, ktorá prináša zmenu dizajnu a upravenú funkcionalitu. Touto cestou teda môžeme oficiálne privítať “the next generation of Skype!”

Náš tip
Windows 10 Mobile nie je mŕtvy. Microsoft pravdepodobne pripravuje nové zariadenie

Dominanciu v oblasti zasielania správ a poskytovania videohovorov prevzali aplikácie FaceTime, iMessage, WhatsApp, Messenger a istou formou tiež Snapchat. Aktualizácia aplikácie Skype však naberá druhý dych a štartuje rovno zmenou dizajnových línií. Upúšťa sa od štandardného svetlomodrého farebného prevedenia a aplikácia prináša tiež nové kategórie.

Náš tip
Microsoft Graph ponúkne synchronizovanú schránku informácií medzi Windows 10, Androidom či iOS

Nové rozhranie pre zasielanie správ obsahuje tri časti: vyhľadávanie, chat a zložku “Capture.” Vyhľadávanie umožňuje prehľadávať konverzáciu alebo nájsť obrázky či reštaurácie vo vašom okolí a dokonca podporuje aj doplnky ako YouTube alebo Giphy pre pridanie ďalšieho obsahu do správy. Chat prináša štandardnú konverzáciu na štýl aplikácie WhatsApp, samozrejmosťou je podpora emoji či iných nálepiek a obrázkov.

Novinkou je sekcia “Capture.” Inšpirácia službou Snapchat sa nedá poprieť a vy sa okamžite ocitáte v prostredí fotoaparátu pre zachytenie snímku alebo videa. Následne môžete pridať nálepky, filtre, efekty alebo napísať nejakú nejakú klasickú a jednoduchú poznámku. Skype tiež prináša funkciu Highlighs, ktorá ponúkne čosi podobné ako “Snapchat stories.” Vaše príbehy budú môcť používatelia hodnotiť prostredníctvom emotikonov.

Náš tip
Microsoft prináša konkurenciu Chromebookom. Zariadenia s novým Windows 10 S štartujú na cene 189 dolárov

Služba Skype má však stále pomerne silnú používateľskú základňu. Nová aktualizácia má za cieľ ponúknuť lepšie možnosti využitia služieb a možno tiež prilákať nových používateľov. Aktualizácia aplikácie Skype príde najskôr na mobilné zariadenia, neskôr aj do desktop prostredia. Ako prví sa dočkajú používatelia systému Android a to už v najbližších dňoch. Neskôr bude aktualizácia dostupná aj pre ostatné platformy ako iOS, Windows či Mac.

Aktualizácia (12.6.2017):

Nová aktualizácia pre aplikáciu Skype sa začína pomaly šíriť aj medzi slovenských používateľov. V Obchode Play si už môžete prečítať prvé dojmy niektorých používateľov na novú verziu aplikácie Skype. Dostali ste už novú aktualizáciu pre Skype aj vy? Ako sa vám páči prostredie a vylepšené funkcie? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: theverge

3.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+