MojAndroid

Americká spoločnosť Microsoft sa minulý týždeň dostala do pozornosti médií kvôli “odpočúvaniu” vo svojich službách Skype a Cortana. Upozornil na to server Motherboard. Podľa jeho zistení mohol komunikáciu cez Skype hovor alebo s hlasovým asistentom Cortana odpočúvať nielen počítačový systém, ale aj interný zamestnanec Microsoftu. Server TechCrunch teraz upozornil na zmenené zmluvné podmienky Microsoftu, ktoré to potvrdzujú.

Anonymné a náhodné odpočúvanie?

Zamestnanci Microsoftu síce nevedia, od ktorej osoby komunikácia pochádza, ale aj tak môže byť pre človeka nepríjemné vedieť, že jeho príkazy asistentovi Cortana alebo komunikáciu v rámci bezplatnej služby Skype počúva cudzí človek. Microsoft ubezpečuje, že ide len o náhodne úryvky v rámci snahy skvalitnenia svojich služieb. Upozorňuje na to aj vo svojom aktualizovanom Vyhlásení spoločnosti Microsoft o ochrane osobných údajov.

Vybraná aktualizovaná časť zmluvných podmienok

Spracovanie osobných údajov na tieto účely zahŕňa automatizované aj manuálne (ľudské) metódy spracovania. Automatizované metódy sa s manuálnymi metódami často spájajú a sú nimi podporované. Medzi automatizované metódy patrí napríklad umelá inteligencia (AI), ktorú považujeme za súbor technológií, umožňujúcich počítačom vnímať, učiť sa, uvažovať a pomáhať pri rozhodnutiach týkajúcich sa riešení problémov takými spôsobmi, akými by postupovali aj ľudia. Presnosť automatizovaných metód spracovania (vrátane AI) tvoríme, trénujeme a zlepšujeme. Tak, že niektoré predpovede a závery, ktoré sú vytvorené pomocou automatizovaných metód, manuálne porovnávame so základnými údajmi, z ktorých tieto predpovede a závery vychádzajú. Na zlepšenie rečových služieb, ako je rozpoznávanie reči a preklad, napríklad manuálne kontrolujeme krátke úryvky malej vzorky hlasových údajov. Z nich sme odstránili identifikačné údaje.

Náš tip
Tmavý režim dostáva už aj appka Microsoft OneNote
19.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+