MojAndroid

Hoci sa najprv špekulovalo o tom, že Microsoft vlastné hodinky nevyrobí, jeho inteligentné príslušenstvo by malo uzrieť svetlo sveta ešte tento rok. Spoločnosť upustila od politiky vyberania poplatkov za patenty od ostatných výrobcov a radšej všetky zo svojich vedomostí vloží do vlastného zariadenia, ktoré bude odlišné, než konkurenčné príslušenstvo. Hodinky Microsoft by mali totižto obsahovať displej na spodnej časti náramku, a teda na vnútornej strane zápästia. Okrem toho zaujmú ešte početnými senzormi, ktorých by na tele malo byť až 11.

Náš tip
Asus predstaví vlastné inteligentné hodinky. Majú byť tenké a lacné

Telo hodiniek bude mať skôr športový tvar, teda v štýle Samsung Gear Fit. Hodinky ponúknu len jednoduché prostredie a ich hlavnou funkciou bude zber údajov o používateľovi a ich zasielanie na mobilné zariadenie. To následne vyhodnotí všetky podnety a povie vám, aký srdcový tep máte, ktorého lekára by ste mali navštíviť alebo koľko krokov ste v daný deň prešli. Ich výhodou bude určite aj podpora pre iné operačné systémy a za všetky spomenieme hlavne Android a iOS. Hoci nejde o oficiálne informácie a celkové funkcie a vzhľad hodiniek sa môžu vo finálnej podobe líšiť, tešíme sa na to, ako Microsoft oživí tento segment trhu. Jeho hodinky by mali prísť na trh už v októbri.

Zdroj: PhoneArena

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+