MojAndroid

Americký gigant Microsoft prichystal novú Office aplikáciu pre používateľov Androidu a iOS. Je veľmi podobná Office, ktorý v dnešnej dobe môžeme poznať z Windowsu 10.

Zážitok z jednotného Office

Novinka od Microsoftu vám umožní na smartfóne otvárať rôzne typy dokumentov. Podporuje súbory z Wordu, PowerPointu či Excelu. Navyše, nie je potrebné inštalovať každý jeden program zvlášť, všetko je šikovne zahrnuté do jednej appky.

Ide o veľmi užitočný spôsob, ako nainštalovať balík Office do vášho mobilného zariadenia. Ako bonus táto komplexná aplikácia nezaberá také veľké množstvo úložného priestoru a všetko máte pohromade. Office Mobile bolo donedávna predinštalované na niektorých zariadeniach od spoločnosti Samsung.

Dostupná bude aj pre iOS

Microsoft sa však rozhodol rozšíriť podporu aplikácie pre ďalšie smartfóny s operačným systémom Android. Používatelia iOS nemusia ostať v smútku, pretože americká firma myslela aj na nich a samostatná aplikácia bude dostupná aj v App Store.

Jared Spataro, viceprezident pre Microsoft 365 uviedol:

“Nová Office aplikácia prináša unikátne výhody pre mobilných používateľov, v podobe jednoduchšieho tvorenia obsahu. Môžete napríklad zachytiť obrázok nejakého dokumentu fotoaparátom vášho zariadenia a aplikácia ho premení na upraviteľný Word súbor. Taktiež nechýba možnosť premeniť odfotené tabuľky do zošita v programe Excel.”

Používatelia Android smartfónov môžu tieto výhody využívať už teraz. Podľa AndroidCentral si stačí aplikáciu stiahnuť. Používatelia iPhonov majú taktiež možnosť prihlásiť sa na predbežný test tejto novinky.

Náš tip
Dark Mode: TOP Android aplikácie s tmavým režimom. Pribudli ďalšie
5.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+