MojAndroid

O kancelárskom balíku od spoločnosti Microsoft sa vedú už dosť dlho diskusie aj v tom zmysle, či náhodou Microsoft nezaspal na vavrínoch pri Office balíčku pre Android a neprichádza s ním neskoro.

Zdá sa však, že konečný termín uvedenia na trh sa blíži a podľa informácií by to mal byť máj v roku 2013. Otázka stále ostáva, či pre platformu Android zachytí Microsoft vlnu, ktorá by ho mohla vyniesť v kancelárskych balíčkoch tak vysoko, ako je to pod operačným systémom Windows.

Informácie sa naďalej taja a Microsoft komunikuje len prostredníctvom ľudí, takpovediac „mimo diania“. Hlavným cieľom je naďalej udržať podrobnosti v tajnosti kvôli obchodným zámerom spoločnosti Microsoft. Niekoľko zdrojov v predošlých týždňoch tvrdilo, že Office pre Android by sa mohol objaviť už na začiatku roku 2013. Verzia Office pre iOS by sa mala objaviť podľa aktuálnych informácií niekedy koncom februára alebo začiatkom marca, Android by mal nasledovať v ďalších týždňoch.

Verzia Office pre Android by mala pozostávať zo súboru aplikácií, ktoré majú ambíciu plne nahradiť verziu pre stolové počítače a notebooky. Navyše sa zdá, že úprava dokumentov bude priamo previazaná s cloudovou službou Office 365, teda na plnohodnotnú prácu bude pravdepodobne potrebné predplatné tejto služby.

Otázka naozaj ostáva, ako sa Office pre Android od spoločnosti Microsoft ujme, keďže používatelia majú už dávno kancelárske balíčky vybrané, a dokonca aj zadarmo, v dostatočnej výkonnosti a plnohodnotnými možnosťami.

Zdroj, foto: The Verge

7.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+