MojAndroid

Dlhoodporcovia Chromebookov argumentovali tým, že nie sú vhodné pre prácu, pretože nepodporujú Office balík od spoločnosti Microsoft. To už teraz neplatí, Microsoft Office je dostupný pre všetky Chromebooky.

Office pre Chromebooky

Spoločnosť Google predstavila prvé dva Chromebooky v roku 2011 na konferencii Google I/O. Vyrobili ich spoločnosti Acer a Samsung a boli osadené ARM procesormi. Mali byť lacnou alternatívou k lacným laptopom s operačným systémom Windows. Dodnes bolo vydaných niekoľko desiatok modelov Chromebookov od rôznych výrobcov. Dokonca sa objavili aj drahšie špičkovo vybavené Chromebooky s plnohodnotnými Intel procesormi ako Chromebook Pixel.

Náš tip
Android 8.1 Oreo Developer Preview prináša SMS notifikácie na Chromebooky
Náš tip
17 ďalších Chromebookov dostáva Obchod Play a podporu Android aplikácií

Dlho bola Chromebookom vyčítaná závislosť na internete a aj nedostatok aplikácií pre prácu. Ale tak ako internetová závislosť bola aktualizáciami odstránená, tak sa podarilo na platformu dostať veľa kvalitných aplikácií. Minulý rok dostali Chromebooky dokonca možnosť spúšťať android aplikácie. A práve vďaka tomu majú teraz možnosť spustiť aj android verziu balíku Office.

Náš tip
Google predstavil konvertibilný chromebook Pixelbook so stylusom

Microsoft ich sprístupnil pre Chromebooky v tichosti bez nejakého oznámenia. Robby Payne z webu Chrome Unboxed vyskúšal Microsoft Word, Excel a PowerPoint na viacerých Chromebookoch (Samsung Chromebook Pro, Pixelbook, Acer Chromebook 15, atď) a na všetkých fungovali. Pokiaľ máte Chromebook s uhlopriečkou do 10 palcov máte Microsoft Office zadarmo. U vyšších uhlopriečok musíte mať predplatenú službu Office 365. Jedná sa teda o rovnaký obchodný model ako u Windows notebookov.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+