MojAndroid

Už v minulosti sme vás informovali, že spoločnosť Microsoft sa chystá vytvoriť kancelársku aplikáciu Office aj pre mobilné zariadenia. Tento počin sa v tejto chvíli stáva potvrdeným a Microsoft oznámil, že aplikácia pre zariadenia Android by sa mala objaviť už v prvom štvrťroku budúceho roku, resp. v období nasledujúcom po tomto termíne. Uviedlo to vedenie českej pobočky spoločnosti Microsoftu.

Po tomto oznámení nasledovalo dementovanie správy zo strany tlačového hovorcu, Frank X. Shaw,  spoločnosti Microsoft na Twitteri, keď ten vyhlásil, že „nechce poskytnúť ďalšie podrobnosti“. Evidentne tu ide o skvelý biznis a Microsoft nechce rozprúdiť konkurenciu.

Microsot na konferencii predstavil niekoľko verzií krabicových balení Office 2013 pre rôzne skupiny a ceny by sa mali pohybovať od 127 € za verziu pre študentov a domácnosti, pre podnikateľov 243 € a pre firmy 479 €. Office 2013 bude prepojený s cloudovými službami Office 365 a tie začínajú na úrovni 75 € pre domácnosti.

Microsoft vytvoril aj akciu pre zákazníkov, ktorí si zakúpia licenciu Office 2010 od 19. Októbra do konca roku. Automaticky získajú licenciu na Office 2013 a po jej uvedení na trh si tento program budú môcť stiahnuť bezplatne zo serverov spoločnosti Microsoft. Uviedol to produktový manažér divízie Microsoft Office Petr Bobek.

Navyše, v poslednom čase sa objavujú správy o tom, že Microsoft by mal vyrábať aj svoje vlastné smartfóny s vlastným hardvérom pre Windows Phone 8. Či však Microsoft k takémuto kroku naozaj pristúpi a kedy to bude je zatiaľ otázne.

Zdroj, foto: Twitter, TechIhned.cz, BGR

11.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+