MojAndroid

V týchto dňoch unikajú na internet viaceré zaujímavé správy z dielne Microsoftu. Po údajných prípravách nového zariadenia s aktualizovaným systémom Windows 10 Mobile prichádza ďalšia ľahko šokujúca novinka. Podľa patentových prihlášok sa spoločnosť Microsoft usiluje o príchod nového konvertibilného zariadenia s možnosťou skladania.

Náš tip
Microsoft prináša novú aktualizáciu svojej aplikácie Skype

Patentová prihláška hovorí o konvertibilnom tablete od spoločnosti Microsoft. Zariadenie je však svojimi rozmermi podobné skôr smartfónu ako tabletu. Na tele pripravovaného zariadenia môžeme pozorovať tiež špeciálne kĺby, vďaka ktorým môže byť zariadenie používané pod rôznymi uhlami. V závislosti od uhla používania sa bude meniť aj prostredie.

Náš tip
Windows 10 Mobile nie je mŕtvy. Microsoft pravdepodobne pripravuje nové zariadenie

Pokiaľ je zariadenie otvorené a rozložené do uhla 180 stupňov, ponúka jedno používateľské rozhranie. V iných uhloch bude pravdepodobne možné využívať aj viac používateľských rozhraní, čo znamená aj viac rozličných spustených služieb. Závesy a špeciálne magnety majú zabezpečiť dokonalé využitie konvertibilnej technológie.

Náš tip
Microsoft prináša konkurenciu Chromebookom. Zariadenia s novým Windows 10 S štartujú na cene 189 dolárov

Zaujímavosťou ostáva fakt, že spoločnosť Microsoft spustila propagačné video pre budúcnosť produktivity s podobným zariadením už v roku 2009. Či sa daného zariadenia dočkáme a koľko spoločných znakov bude mať s pripravovaným “Surface Phone” a ARM architektúrou sa dozvieme pravdepodobne až z ďalších únikov informácií. Koncept konvertibilného zariadenia od Microsoftu je však minimálne pozoruhodný.

Zdroj: gizmochina

13.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+