MojAndroid

Matematika je pre mnohých veľkým strašiakom. Preto sa obvykle hodí každá pomoc a keďže smartfón je verným spoločníkom, ktorý asi väčšinu študentov sprevádza každý deň, prečo to nevyužiť.

Už v základe obsahuje kalkulačku, čo je síce fajn, no pri zložitejších matematických výpočtoch to chce niečo sofistikovanejšie. Práve tu vás dokáže podržať Microsoft so svojou aplikáciou Microsoft Math Solver. Informoval o nej portál Android Authority.

Príklady môžete do tejto pokročilej kalkulačky vložiť odfotením, napísaním na virtuálny papier alebo cez klávesnicu. Na aplikácii je dobré hlavne to, že okrem priameho výsledku ponúkne aj postup krok za krokom, čo ďalej doplní o inštruktážne videá súvisiace s danou oblasťou matematiky. Inak povedané, ide o dobrého pomocníka pri učení sa aj pri precvičovaní získaných poznatkov.

Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver si poradí aj s vysokoškolskou matematikou, no nie je úplne dokonalý v každom svojom ohľade. Má aj drobné muchy.

Napríklad to, že aplikácia nie je dostupná v slovenskom jazyku a pri vkladaní príkladov s desatinnými číslami si preto treba dať pozor a namiesto čiarky používať bodku. Najväčším neduhom je však to, že pre svoje fungovanie vyžaduje prístup na internet, čo dnes ale už nie je až takým problémom.

Odhliadnuc od týchto vecí sa aplikácia javí ako vynikajúci a takmer neoceniteľný spoločník pre každého študenta. Čo je najdôležitejšie, dostupná je úplne zadarmo.

Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma

 

12.12.2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Alex

    Ak zvládne VŠ matematiku tak je ideálna na podvádzanie pre študentov :D Vlastne sa hodí aj na SŠ a gymnáziá :D

+