MojAndroid

Nie, nie je to vtip! Microsoft na Google Play vydal novú aplikáciu, ktorá nesie názov Switch to Windows Phone, čo v preklade znamená len “Prejdite na Windows Phone”. Je zaujímavé vidieť, ako sa Microsoft snaží nalákať nových používateľov svojej platformy aj vlastnými prostriedkami konkurencie. Zúfalosť alebo šikovný ťah?

microsoft 2 microsoft

Aplikácia analyzuje vami nainštalované aplikácie a zistí, či pre ne existuje ekvivalent aj v oficiálnom obchode Microsoftu. Používateľ, ktorý rozmýšľa nad prechodom na zariadenie s Windows Phone, tak bude presne vedieť aké aplikácie bude mať po výmene k dispozícii. Navyše, nájdený zoznam si môžete uložiť a neskôr pomocou neho obnoviť dané aplikácie v zariadení s Windows Phone.

Aplikácia je zadarmo dostupná na Google Play, no v našom regióne sa zatiaľ nedá nainštalovať. Takmer okamžite si vyslúžila veľmi nízke hodnotenia, čo bude mať pravdepodobne niečo dočinenia s tým, že Google Play používa výrazne zastúpenie Android fanúšikov :).

1.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+