MojAndroid

Spoločnosť Microsoft oficiálne ukončila kapitolu s názvom Windows Phone 8.1. Tento operečný systém bol spustený v polovici júla 2014, a tak po troch rokoch končí podporu. Používatelia tohto operačného systému ho môžu naďalej využívať, avšak nemôžu rátať s updatom, podporou či bezpečnostnými záplatami. Podľa štatistík využíva Windows Phone 8.1 až 80% všetkých používateľov Windows-smartfónov. To znamená, že iba 20% používateľov prešlo na univerzálnu verziu Windows 10 Mobile.

Windows 10 Mobile je dostupný od jari minulého roka, no najviac noviniek a vylepšení dostal  počas dvoch väčších updatov pre PC verziu. Na Windows 10 Mobile pre smartfóny sa už v tej dobe príliš nemyslelo. Windows 8.1 je teda oficiálne posledný originál operačný systém pre smartfóny s Windowsom, pri ktorom sa myslelo predovšetkým na používateľov smartfónov a ich zážitok s prácou na smartfóne.

Navyše, Microsoft by mal Windows 10 Mobile udržiavať v dobrej kondícii len do novembra 2018. Niekdajší CEO Microsoftu Steve Ballmer sa poriadne snažil, aby sa operačný systém od Microsoftu dostal na úroveň slušnej konkurencie Androidu a iOS. Pod jeho vedením tiež Microsoft začal koketovať s Nokiou. Neskôr ju aj prevzali, aby do nej vložili svoj softvér. Nový šéf Satya Nadella má však už zrejme iný názor na troj-boj spolu gigantami Apple a Google. Do oboru smartfónov sa im teda viac miešať neplánuje. V každom prípade sa ešte na novinky od Microsoftu môžeme tešiť, pretože podľa dohadov chystá nejaké zariadenie (wearable či tablet?) bežiace na Windows 10 Mobile.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+