MojAndroid

Microsoft technológiu Hyperlapse pre videá predstavila ešte niekoľko týždňov pred jej oznámením na sociálnej sieti Instragram. Určená bola predovšetkým na úpravu roztrasených videí natočených akčnými kamerami, ktoré dokázala premeniť na plynulé a stabilné zábery. Výhodou technológie Microsoftu je, že na rozdiel od Instragramu prináša možnosť editovať akékoľvek videá, bez ohľadu na to, akým zariadením alebo aplikáciou boli vytvorené. Teraz je Hyperlapse od Microsoftu dostupný aj ako aplikácie pre Android, Windows Phone a desktopový operačný systém Windows.

microsoft hyperlapse

Na stabilizáciu videí používa spoločnosť vlastný algoritmus pre spracovanie obrazu. Kľúčovým rozdielom oproti technológii je, že Instragram na rovnaký účel využíva dáta získane z gyroskopu a akcelerometru zariadenia. Microsoft Hyperlapse dokáže spracovať akékoľvek video, a to za pomoci rekonštrukcie obrazu pomocou viacerých postupov. Riešenie od redmondskej spoločnosti tiež prináša rozpoznávanie obrazu, pomocou ktorého môže stabilizovať video napríklad s ohľadom na niekoho tvár.

Mobilné verzie aplikácií pre Android a Windows Phone vytvorí len jednoduché timelapse videá. Skutočne profesionálne možnosti nadobudnete používaním Hyperlapse technológie na počítačoch s OS Windows. Priamo v aplikácii máte na výber dve možnosti spracovania videa. Štandardnú, optimalizovanú pre rýchle spracovanie, či pokročilé pre stabilnejšie a plynulejšie timelapse videá. Priamo z aplikácie môžete ovládať rýchlosť a rozlíšenie.

Microsoft sprístupní aplikácie v najbližších hodinách, a to úplne zadarmo. Spracované videá však budú obsahovať watermark. Spoločnosť neskôr plánuje vydať aj PRO verziu, zatiaľ však nie je známe s akou cenovkou. Aplikácia by sa mala už čoskoro objaviť vo finálnej verzii v obchode Play. (ak sa vám nechce čakať, môžete sa pridať do testovacej skupiny a stiahnuť si ju už teraz)

https://www.youtube.com/watch?v=twncW4PLdsY

14.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+