MojAndroid

Okuliare pre rozšírenú realitu od Microsoftu sa upgradu tak skoro nedočkajú. Hololens redmondský gigant predstavil pritom už pred dvoma rokmi. Do predaja sa dostali až v priebehu minulého roka, a to len v obmedzenom množstve určenom pre vývojárov. Ich cena samozrejme vôbec nie je nízka a pohybuje sa na úrovni 3000 dolárov. Ak ste ale čakali, že Microsoft v tomto alebo v tom budúcom roku predstaví nové, lepšie a lacnejšie Hololens, tak vás budeme musieť sklamať.

Náš tip
Vyskúšali sme si rozšírenú realitu Microsoft HoloLens | VIDEO

Podľa aktuálnych informácií z portálu Thurrott, Microsoft nechce vývoj príliš urýchliť a namiesto menších a nepodstatných vylepšení, chce predstaviť Hololens, ktorý prinesie oveľa viac, ako keby ich predstavil tento alebo budúci rok. V realite to teda znamená toľko, že na “podstatný” upgrade si počkáme ešte aspoň dva roky. Aj to však nie je jasné, či bude už verzia určená pre komerčné využitie.

Takýto krok je výsledkom toho, že na trhu s rozšírenou realitou zatiaľ neexistuje takmer žiadna priama konkurencia, ktorá by Microsoft popohnala k rýchlejšiemu vývoju a predstavovaniu nových produktov každý rok. Veríme však, že takéto dlhé čakanie sa vyplatí, a výsledok v podobe nových Hololens okuliarov bude skutočne stáť za to.

Zdroj: engadget
21.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+