MojAndroid

Spoločnosť Microsoft už dávnejšie zaujala technologický svet svojimi okuliarami s rozšírenou realitou Microsoft HoloLens. Stále sú však vo vývoji a zatiaľ nie je isté, kedy sa ako finálna verzia definitívne dostanú do predaja. V špecializovanej predajni Microsoftu v New Yorku je však už HoloLens dostupný pre vývojárov a ich experimenty s aplikáciami. Trochu svetla do veci nedávno pridal na tlačovej konferencii v Tel Aviv Bruce Harris z Microsoftu. Podľa jeho slov by mala batéria zariadenia vydržať 5 a pol hodiny pri bežnom používaní a asi 2 a pol hodiny pri extrémnej záťaži. Batéria musí energiou živiť i Wi-Fi a Bluetooth rozhrania a samozrejme, beh Windows 10 aplikácií na okuliaroch.

Náš tip
 Poznáme cenu Microsoft HoloLens 

Harris ďalej pokračuje, že HoloLens zariadenia bude možné aj navzájom prepojiť, teda dvaja či viacerí používatelia sa budú pozerať na rovnaký objekt, čo rozšíri herné možnosti. Stojí za tým pripojenie k internetu. Čo sa týka zorného poľa pri týchto okuliaroch, Harris prirovnáva výhľad k 15-palcovému monitoru vzdialenému od používateľa asi 61 cm. Vo finálnej verzii by sa vraj táto skutočnosť nemala zásadne odlišovať od súčasného developerského kitu. Vývojárska verzia HoloLens by mala byť dostupná “v nasledujúcich mesiacoch” za cenu 3000 dolárov, teda zhruba 2754 eur.

microsoft-hololens

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+