MojAndroid

Spoločnosť Microsoft dlho pracovala na prepojení svojho operačného systému Windows pre desktop a smartfónu. Výsledkom bolo prepojenie Windows 10 a telefónmi s Windows Phone (neskôr Windows 10 Mobile). Aktuálny podiel na trhu smartfónov s Windows 10 Mobile je skutočne mizerný (na úrovni menej ako 1%) a tak Microsoft prináša aplikáciu Microsoft Graph. Je určená pre lepšie prepojenie medzi Windows 10 (desktop) a mobilným telefónom s Androidom alebo iOS.

Náš tip
Microsoft prináša konkurenciu Chromebookom. Zariadenia s novým Windows 10 S štartujú na cene 189 dolárov

Čosi podobné sme už mohli vidieť v prípade minuloročnej aktualizácie Windows 10 Anniversary Update. Išlo o funkciu pre zrkadlenie notifikácií pre Android v prípade, že ste mali nainštalovanú aplikáciu Cortana. Teraz Microsoft prináša ešte hlbšiu integráciu informácií.

Ak si napríklad čítate článok na Windows 10, avšak z nejakého dôvodu musíte odísť a vypnete svoj notebook, avšak začnete používať smartfón, aplikácia Microsoft Graph pošle odkaz na rozčítaný článok do smartfónu, ktorý si používateľ môže okamžite znova otvoriť alebo uložiť pre čítanie neskôr.

Ďalšou funkciou je časová os, ktorá zobrazuje všetky úlohy na ktorých pracujete a to na všetkých synchronizovaných zariadeniach. Ak ste napríklad pracovali na dokumente Word pred pár dňami na notebooku, dodatočne si túto akciu viete vyhľadať na časovej osi aplikácie Microsoft Graph a v práci pokračovať napríklad prostredníctvom aplikácie Word pre Android.

Náš tip
Microsoft To-Do: Nový správca úloh s inteligentnými návrhmi

Pozitívnou správou je, že vývojári budú môcť integrovať funkcie Microsoft Graph aj do svojich aplikácií vďaka verejnému API rozhraniu. Bude rozhodne zaujímavé sledovať, nakoľko vývojári aplikácií tretích strán integrujú novinky aplikácie Microsoft Graph.

Aktualizované (12.5.2017):

Spoločnosť Microsoft predstavila na svojej konferencii tiež službu “Cloud-powered Clipboard.” Funkcionalitou táto nová služba pripomína službu Pushbullet pre synchronizáciu schránky na pracovnej ploche a mobilnom telefóne. Služba od Microsoftu však zachádza ešte ďalej. Nová funkcia vytvorí časovú os vašich synchronizovaných priečinkov. Následne môžete z týchto priečinkov získať prístup k dátam z aplikácií zo zoznamu Microsoft Graph.

Pôjde o pomerne jednoduchý online prístup pre prenášanie či kopírovanie vašich dát z aplikácií ako Swiftkey či Office. Aplikácia Cortana zas môže napomôcť k synchronizácii pre aplikácie, ktoré zatiaľ nepodporujú Microsoft Graph. Predpokladom však ostáva nutnosť inštalácie danej aplikácie na všetkých synchronizovaných zariadeniach. Táto nová funkcionalita bude pravdepodobne súčasťou aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update na jeseň.

Zdroj: androidpolice

12.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+