MojAndroid

Najhodnotnejšou spoločnosťou sveta je Apple. To sa nezmenilo od roku 2010, kedy cupertinská spoločnosť nahradila Microsoft. Ten už 5 rokov bojuje o druhú priečku s Googlom, ktorého hodnota sa vyrovnala Microsoftu vo februári 2011. Vtedy mali obe spoločnosti hodnotu približne $330 miliárd. Boj týchto spoločností pokračuje dodnes. O druhú priečku súperili tesne aj v roku 2014, kedy Google dosahoval hodnotu $351 miliárd a Microsoft $352 miliárd. Tento rok je súboj už menej napínavý.

google_online_support

Hodnota Googlu dnes dosahuje približne $385,59 miliardy, voči poslednému sledovanému obdobiu narástla o 3,56%. Microsoft má po náraste 9,47% hodnotu $389,24 miliardy. Len nedávno mali obe spoločnosti hodnotu 388 miliárd dolárov, no ich hodnota je veľmi nestála. Do konca sledovaného obdobia a do vyhlásenia oficiálnych priečok však ostáva ešte niekoľko dní, a tak uvidíme, kto nakoniec skončí na druhej priečke.

Zdroj: TechCrunch

27.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+