MojAndroid

Microsoft už nejakú dobu zastrešuje divíziu Microsoft Garage. Zamestnanci tejto divízie môžu pracovať na akýchkoľvek projektoch, ktoré uznajú za vhodné. Zamestnanci teraz zverejnili niekoľko aplikácií pre Android, ktoré majú svetu ukázať, na čom táto divízia pracuje. Ide o veľmi zaujímavé tituly, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú vôbec tak, že by pochádzali od zamestnancov Microsoftu.

Veľmi atraktívne pôsobí aplikácia Next Lock Screen, ktorá má za úlohu pretvoriť uzamykaciu obrazovku na oveľa prehľadnejšiu a produktívnejšiu. Nanešťastie, aplikáciu sa nám nepodarilo nainštalovať ani na jedno z našich zariadení, čo môže znamenať, že aplikácia bude dostupná až postupne. V skratke ale ide o náhradu uzamykacej obrazovky, ktorá umožňuje náhľad na zmeškané udalosti, nadchádzajúce udalosti z kalendára, môžete rýchlo spustiť niektoré aplikácie. Aplikáciu tiež môžete prispôsobiť vlastným predstavám a ešte lepšie tak nastaviť uzamykaciu obrazovku podľa seba.

Verzia: 3.11.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.11.5
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia Journey & Notes je zasa určená pre cestovateľov, ktorí by si chceli poznačiť miesta, na ktoré cestujú alebo jednoducho zaznamenať informácie o svojom pohybe. Ide o zaujímavý nápad, ktorý čerpá výhody sociálnych sietí. Jednoducho budete môcť nájsť ostatných ľudí, ktorí tiež cestovali tou trasou, ako vy. Prípadne vám mohli zanechať nejaké odkazy a spríjemniť tak vaše cestovanie. Ani túto aplikáciu sme ale nedokázali nainštalovať ani na jedno z našich zariadení.

Aplikácia CityZen ponúka veľmi zaujímavý nápad. Umožňuje bežným občanom informovať jednotlivé štátne orgány o tom, že sa v krajine vyskytol nejaký problém, ktorý je potrebné vyriešiť. Aplikácia zatiaľ funguje iba v Indii, no bolo by zaujímavé, keby ju bolo možné použiť aj na Slovensku. Ďalšia aplikácia je určená iba pre zariadenia so systémom Android Wear a nesie označenie Bing Torque. Ako názov napovedá, aplikácia sa snaží nahradiť tradičnú funkciu Google Now. Vyhľadávanie pomocou nej aktivujete pohybom zápästia. Podľa slov vývojárov ide o obdobu funkcie Cortana, ktorá je známa zo smartfónov so systémom Windows Phone.

bing-torque

Verzia: 1.2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Microsoft Garage via Android Central

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+