MojAndroid

Webové prehliadače sú rozhodne jednou z najdôležitejších súčastí prostredia v rámci vášho Android smartfónu. Hoci je v Obchode Play na výber množstvo prehliadačov, lídrov na trhu tvorí len zopár. Aj výrobcovia smartfónov ako napr. Samsung sa snažia prinášať svoje vlastné prehliadače. Teraz prichádza Microsoft a jeho Microsoft Edge ako ďalší variant pre systémy Android a iOS.

Microsoft Edge

Spoločnosť Microsoft odhalila prvé informácie o prehliadači Microsoft Edge pre platformy Android a iOS členom svojho programu Windows Insider. Dobrou správou je, že ktokoľvek, kto využíva služby Microsoftu, sa môže stať členom programu Windows Insider.

Náš tip
Bill Gates prešiel na Android. Ktorý smartfón používa otec Microsoftu?

Prehliadač Edge začal svoju cestu ešte pôvodne s kódovým označením Spartan v roku 2015. Svoje finálne meno získal koncom roka 2015 a prišiel s cieľom nahradiť pôvodný Internet Explorer ako úplne nový prehliadač od základov. Prehliadač mohli doteraz využívať používatelia systému Windows 10, Windows 10 Mobile a konzoly Xbox One.

Microsoft tvrdí, že niektoré položky ako zoznamy obľúbených stránok, záložky a ďalšie zoznamy budú tiež súčasťou prehliadača Edge pre systém Android. Ak ste prestali čítať článok na vybranom mieste v prehliadači Edge na platforme Android, môžete pokračovať od rovnakého miesta v rámci prehliadača Edge na systéme Windows 10. Prvá demo verzia pre Android bude čoskoro uvedená, ale samotný prehliadač bude spočiatku obmedzený pre používateľov v USA v angličtine. Podpora pre ďalšie krajiny, jazyky, ale aj režim pre tablety budú dostupné až neskôr.

Arrow Launcher sa mení na Microsoft Launcher

Známy Arrow Launcher sa rozhodla spoločnosť Microsoft zmeniť práve na Microsoft Launcher. Zatiaľ je toto alternatívne prostredie dostupné len ako ukážka v Obchode Play. Launcher obsahuje okrem iného aj najpoužívanejšie aplikácie, zoznam vašich denných udalostí alebo šikovnú spodnú lištu so skratkami na vybrané funkcie.

Prostredie má tiež uľahčiť a podporovať prepojenie napríklad v rámci písania dokumentov medzi vašim smartfónom a počítačom. K dispozícii bude aj zmena farieb a témy prostredia Microsoft Launcher. Ak si stiahnete Arrow Launcher, mali by ste získať prístup už priamo k náhľadu nového prostredia Microsoft Launcher.

Náš tip
Microsoft oficiálne skončil s podporou Windows Phone 8.1

Myslíte si, že bude prehliadač Microsoft Edge konkurencie schopný voči ostatným veľkým hráčom na poli prehliadačov v Obchode Play? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

6.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+