MojAndroid

Microsoft Edge by sme ťažko zaradili medzi populárne prehliadače pre Android. (Možno) aby si u používateľov polepšil, jeho nový update prináša podporu pre natívne blokovanie reklám.

Adblock Plus býva zväčša dostupný ako doplnok pre prehliadače, ale v prípade Microsoft Edge pre Android bude priamo jeho súčasťou. Ak používateľ vojde do Nastavení prehliadača, uvidí nové podmenu “Block Content”, pomocou ktorého môže Adblock Plus vypnúť a zapnúť (a samozrejme nastavovať).

Vyberanie a zobrazovanie “prijateľných” reklám

Keď je už raz Adblock Plus zapnutý, blokuje nepríjemné reklamy, banery či vyskakovacie okná. Adblock Plus však zožal kritiku za zaraďovanie niektorých “prijateľných” reklám do whitelistu v rámci projektu “Acceptable Ads”. Materská spoločnosť  Adblocku Plus – Eyeo – neuviedla, s ktorými spoločnosťami spolupracuje na tomto projekte.

Eyeo taktiež spustila tzv. marketplace, ktoré umožňuje prevádzkovateľom internetových stránok vyberať “prijateľné” reklamy. Namiesto bežných reklám by sa mali návštevníkom, ktorí používajú Adblock Plus, zobrazovať iba vybrané “prijateľné” reklamy.

Aj keď je Adblock Plus takpovediac kontroverzný, napriek tomu si ho v roku 2016 nainštalovalo do svojich prehliadačov až vyše 100 miliónov používateľov. Nemožno sa teda čudovať, prečo sa Microsoft rozhodol natrvalo integrovať Adblock Plus do svojho prehliadača Edge pre Android. Aj keď na druhej strane nevieme, či nedošlo k určitej dohode či spolupráci medzi spoločnosťami Microsoft a Eyeo.

Beta verziu Edge so zabudovaným Adblockom Plus si možno stiahnuť v Obchode Play.

Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+