MojAndroid

Minulú jar spoločnosť Microsoft predstavila ukážku svojho antivírusového programu pre Mac pod názvom Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection). Tento rok sa chystá posilniť bezpečnosť v zariadeniach so systémom iOS a Android. Hlavnou úlohou aplikácie bude samozrejme chrániť váš smartfón, podľa portálu 9to5mac.com by sa aplikácia mala zamerať prevažne na prevenciu proti phishingu.

 

Plnohodnotná ochrana, ale nie pre všetkých

V prípade používateľov vlastniacich smartfón s operačným systémom Android, by táto aplikácia mala ponúkať plnohodnotnú ochranu proti vírusom a aj spomínanému phishingu. No vďaka obmedzeniam spoločnosti Apple pre aplikácie tretích strán nebude môcť aplikácia vyhľadať malvér v zariadeniach so systémom iOS. Práve pre tieto obmedzenia sa domnievame, že Microsoft bude klásť rovnako veľký dôraz aj na prevenciu proti phishingu.

Kedy sa dozvieme viac?

Spoločnosť Microsoft zatiaľ o pripravovanej aplikácii žiadne konkrétnejšie informácie neposkytla. Jediné, čo zatiaľ vieme, je, že aplikáciu uvedie už tento rok. Bližšie informácie o pripravovanom antivíruse by mala americká spoločnosť poskytnúť na konferencii RSA v San Franciscu, ktorá sa bude konať 24. – 28. februára. Je stále otázne, či sa Microsoftu podarí s jeho novou aplikáciu preraziť. V Obchode Play nájdeme mnoho aplikácií ponúkajúcich rôzne spôsoby ochrany. Ak chce Microsoft so svojou aplikáciou obsadiť prvé priečky, dôležitá bude v prvom rade jej kvalita a samozrejme aj marketing.

Náš tip
Nový Microsoft Office je dostupný pre Android smartfóny, ale nie tablety
23.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+