MojAndroid

Vo februári tohto roku ste mohli počuť o pripravovanom antivíruse Microsoft Defender ATP, pre systémy Android a Linux. Táto aplikácia sa konečne objavila už aj v Obchode Play ako ukážková verzia, no využívať jej funkcie nemôže len tak hocikto.

Microsoft Defender ATP je dostupný len pre firmy

Podľa informácií patriacich k aplikácii v Obchode Play, má Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection) slúžiť ako ochrana pred rôznymi nástrahami, ako sú napríklad aplikácie obsahujúce malvér alebo pred nebezpečnými webovými stránkami, ktoré sa pokúšajú ukradnúť vaše osobné údaje.

Taktiež slúži ako prevencia a pre bezpečnostné tímy ako nástroj na odhaľovanie potenciálnych hrozieb. Aktuálne je Defender určený len pre firmy. Tie musia mať taktiež platnú Microsoft 365 E5 licenciu. Cena “Enterprise” licencie je 53,70 Eur.

 

Ďalšou zaujímavou funkciou je skenovanie aplikácií. To funguje na podobnom princípe, ako ochrana Play Protect, čo znamená, že antivírus skenuje každú nainštalovanú aplikáciu.

Podľa informácií na portáli androidpolice.com, má Microsoft Defender ATP taktiež zabudovaný aj webový filter. Nie je úplné jasné, na akom princípe webový filter funguje, no pravdepodobne by mohol používať vlastnú DNS adresu alebo VPN server.

Microsoft Defender feedback

Je otázne, či sa dočkáme aj bezplatnej verzie tejto aplikácie. Ak by to tak bolo, mohol by sa Defender postupne zaradiť medzi najpoužívanejšie anitvírusy, aj keď cieľom spoločnosti je ponúknuť čo najlepšiu ochranu a tá vo väčšine prípadov len tak zadarmo nie je.

Náš tip
5 príznakov, že vaše zariadenie ohrozuje malvér
1.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+