MojAndroid

Spoločnosť Microsoft poskytuje k svojmu desktopovému systému Windows bezplatný antivírový balík Microsoft Defender. Práve aplikáciou s rovnakým názvom teraz rozšírila svoje portfólio Android aplikácií, ktoré zahŕňa napríklad kancelársky balík MS Office alebo emailový klient MS Outlook. Podľa portálu PhoneArena je zatiaľ Microsoft Defender ATP dostupný len pre predplatiteľov balíka Microsoft 365.

Odhalí malvér a ďalšie škodlivé aplikácie

Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection) by mal pri skenovaní Android smartfónu odhaliť nainštalovaný malvér alebo škodlivý softvér využívajúci tzv. phishing. Pri jeho detegovaní by mu mal obmedziť prístup ku kritickým aplikáciam ako je emailový klient alebo banková aplikácia. Všetky odhalené nebezpečenstva sa zobrazia v panely Microsoft Defender Security Center s označením Vysoké riziko. Na škodlivý softvér by mal Microsoft Defender dokonca upozorňovať už pri jeho stiahnutí výstražnou notifikáciou.

Používateľa ochráni aj pri surfovaní na webových stránkach

Microsoft Defender bude používateľa chrániť aj pri surfovaní po webových stránkach. A to hlavne pred phishingom, ktorý sa skrýva za rôznymi vyskakujúcimi reklamnými oknami. Tie sa často snažia prinútiť používateľa stiahnuť si ich škodlivú aplikáciu, ktorá sa dokonca môže tváriť ako antivírová ochrana. Funkcia Microsoft Defender SmartScreen bude blokovať známe webové stránky a servery, ktoré sa snažia dostať k SMS správam, mailom, WhatsAppu alebo bankovým aplikáciam.

Microsoft Defender feedback

Používateľ bude mať ale možnosť na vlastné nebezpečenstvo povoliť načítanie takejto stránky. Predtým bude ale na možné riziko dôkladne upozornený. Podobne sa správa aj Google vyhľadávač pri otváraní rizikových stránok. Nová aplikácia Microsoft Defender ATP bude prvé mesiace dostupná len pre predplatiteľov služby Microsoft 365. Tí v nej majú k dispozícii spätnú väzbu (feedback), ktorou môžu vývojárom hlásiť jej prípadne chyby. O plnej dostupnosti aplikácie vás budeme včas informovať.

Náš tip
Sony: Nové Bluetooth reproduktory potešia vodoodolnosťou a zaujímavými aplikáciami

 

25.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+