MojAndroid

Microsoft má nový plán, ako by mohol na svoju stranu pritiahnuť nových používateľov platformy Windows aj na smartfónoch. Chce to dosiahnuť tým, že im pri kúpe nového zariadenia dá možnosť výberu medzi vlastným OS alebo Androidom, ktorý bude predinštalovaný.  Ak si bude chcieť nový majiteľ vyskúšať novú platformu Windows 10, môže tak urobiť po nahraní ROM, ktorá bude s jeho telefónom kompatibilná a bude sa dať nainštalovať podobne, ako v prípade Androidu. Po nahraní ROM získa používateľ najnovší Windows so všetkými službami spoločnosti Microsoft. Nevýhodou bude samozrejme strata možnosti nabootovať operačný systém od Googlu.

Ďalšie detaily zatiaľ nie sú známe a vieme len toľko, že Microsoft takúto možnosť skutočne zvažuje a testuje v spolupráci s čínskym výrobcom Xiaomi. Ten malej skupine svojich zákazníkov umožní stiahnuť a flashnuť ROM pre model Mi4, ktorý tak bude fungovať s najnovším OS Microsoftu. Ten dúfa, že sa používateľom systém zapáči natoľko, že si ho v zariadení ponechajú, prípadne odporučia aj ďalším svojim známym.

Samozrejme, plán Microsoftu transformovať Android na Windows nemá ostať len pri Xiaomi, ale má sa eventuálne rozšíriť aj k ďalším výrobcom. Tí by teda v budúcnosti mohli svojim používateľom ponúknuť možnosť flashnutia Windows 10 na svoje smartfóny. Otázne je, ako zložitý tento proces bude a či spoločnosť vydá nejaký automatizovaný nástroj, ktorý by umožňoval ROM s Windows 10 do zariadenia nahrať, prípadne ho potom vrátiť do pôvodného stavu.

Zdroj: phonearena

18.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+