MojAndroid

Podľa portálu Bloomberg chce Microsoft od HTC, aby do svojich zariadení okrem Androidu pridal aj ďalší operačný systém, Windows Phone samozrejme. Zatiaľ nie je o tomto spolužití oboch systémom dostupných veľa informácií, ako ani to, či podobná spolupráca oboch spoločností vyustí k vydaniu Dual Boot smartfónu s OS Androidom a Windows Phone.

HTC one

Rokovania sú len v rannom štádiu a podľa zdrojov portálu Bloomberg, Microsoft zvažuje pre HTC aj zníženie alebo úplne zrušenie licenčných poplatkov,  čím by tento OS pre spoločnosť ešte viac zatraktívnila. Microsoft si mohol vybrať HTC, ako vhodného partnera z niekoľkých dôvodov. Už teraz totižto vyrába smartfóny, ako s operačným systémom Android, tak aj Windows Phone. Okrem toho, taiwanskej spoločnosti sa v poslednom období veľmi nedarí a v 3Q dokonca zaznamenala aj stratu. HTC by mohlo pristúpiť na takúto dohodu a odlíšiť sa od konkurencie práve ponúknutím zariadení, ktoré by fungovali s oboma operačnými systémami.  Na rokovania s HTC už údajne odletel do Taiwanu Terry Myerson,  šéf divízie pre operačné systémy Microsoftu.

V Microsofte sa deje ešte jedna zaujímavá vec. Podľa zistení sa v spoločnosti snažia mladí inžinieri presadiť použitie Androidu na tablete Surface, ktorý by taktiež mohol získať možnosť výberu operačného systému. Či sa s týmto zmýšľaním stotožňuje aj vedenie zatiaľ nevieme povedať. Každopádne bude zaujímavé sledovať, či dôjde k dohode medzi HTC a Microsoftom. Ak áno, možno si už čoskoro budeme môcť zakúpiť HTC smartfón, ktorý bude obsahovať Android aj Windows Phone.

Zdroj: techcrunch

4.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+