MojAndroid

Spoločnosť Microsoft po dlhých mesiacoch dohadov a únikov predstavila svoje prvé inteligentné nositeľné zariadenie. Je ním náramok Microsoft Band, ktorý slúži ako monitor telesných funkcií počas športovania ale aj bežného života. Ide o robustnejšie zariadenie preplnené senzormi a poháňané hneď dvomi batériami s kapacitou 100 mAh. Zaujímavé je pritom najmä to, že náramok budú môcť využívať majitelia zariadení s Windows Phone, ale aj iOS a Android.

Náramok sa k vášmu smartfónu pripojí pomocou Bluetooth LE, vďaka čomu ušetrí množstvo energie. Náramok obsahuje aj akcelerometer, optický merač srdcového tepu, gyroskop a dokonca aj vlastné GPS, vďaka ktorému vie sledovať vašu polohu aj bez pripojeného smartfónu. Náramok dokáže zmerať teplotu vašej kože, množstvo vylučovaného potu a obsahuje aj senzor pre automatické nastavenie jasu, UV senzor a mikrofón pre použitie so službou Cortana na Windows Phone.

Microsoft-Band_Exploded

Displej má uhlopriečku 1,4″ a rozlíšenie 320 x 106 pixelov. Batérie by sa mali postarať o bezproblémové fungovanie počas 48 hodín, ale iba v prípade, že nepoužívate GPS – vtedy je výdrž batérie iba niekoľko hodín. Náramok tak bude perfektným doplnkom na sledovanie športových aktivít, ale zvládne aj základne zobrazovanie upozornení zo smartfónu. K dispozícii budú aj niektoré ďalšie aplikácie od partnerských spoločností, ako napríklad aplikácia Starbucks, ktorá nie je momentálne dostupná ani pre zariadenia s Windows Phone.

microsoft-band-1

Súčasťou predstavenia nového náramku aj platforma Microsoft Health. Vrámci nej budú predstavené aplikácie pre všetky podporované platformy a budú spolupracovať s náramkom bez ohľadu na to, aký smartfón vlastníte. Aplikácie budú poskytovať informácie o vašich telesných funkciách a športových aktivitách, ale zároveň ponúkne odporúčania týkajúce sa oddychovania či spánku.

microsoft-band-2

Nová platforma tiež bude schopná spolupracovať s ďalšími populárnymi riešeniami ako napríklad Jawbone UP, RunKeeper či MapMyFitness a zbierať všetky údaje do jednej aplikácie. Zaujímavá bude aj budúcnosť novej platformy, keďže Microsoft ponúka licencie pre 10 použitých senzorov aj ďalším spoločnostiam. Tie by potom boli schopné vyvinúť vlastné kompatibilné zariadenia, vďaka čomu môže mať nová platforma reálny potenciál konkurovať podobným riešeniam na trhu. Náramok Microsoft Band bude stáť 199$ a predávať sa začne zatiaľ iba v USA práve dnes.

http://youtu.be/CEvjulEJH9w

Zdroj: Micrososft via ArsTechnica

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+