MojAndroid

Spoločnosť Microsoft v súčasnosti nemá vlastný mobilný operačný systém. To jej však nebráni v tom, aby poskytovala niektoré digitálne zdravotné funkcie, aby si používatelia udržali svoje používanie zariadenia pod kontrolou. Beta verzia Microsoft Launchera 5.1 obsahuje sekciu “digitálne zdravie”, ktorá sleduje aspekty, ako sú napríklad celkový čas “aktívnej” obrazovky, počet odomknutí a podobne. Ak bude používateľ týmto štatistikám venovať pozornosť, bude mať predstavu o tom, kedy by si už mal počas dňa od používania telefónu dať menšiu pauzu. 5.1 beta verzia tiež prináša hlasové ovládanie “hey Cortana” priamo zo spúšťača, a tiež ponúka sychronizáciu so Sticky Notes či To-Do vo všetkých vašich zariadeniach.

Je ťažké si nevšimnúť podobnosť s čerstvo vydaným Digital Wellbeing od Googlu, ktoré poskytujú obdobné funkcie. Microsoft Launcher ale beží na zariadeniach s Android 4.2 a vyššie, čo dáva možnosť ľuďom so staršími zariadeniami tiež sledovať svoje “digitálne zdravie” (bez toho, aby si museli zaobstarať nové zariadenia). Alebo sa môžu rozhodnúť, či sú alebo nie sú závislí na telefóne pred tým, ako si zakúpia nový model. :-)

24.11.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+