MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi nie je len výrobcom smartfónov, tabletov alebo laptopov. Vo svojom portfóliu má aj smart televízory, smart náramky a hodinky, elektrické skútre a rôznu inú elektroniku pre domácnosť alebo osobnú potrebu. V rámci samostatnej značky Youpin ponúka aj zimné vesty s elektrickým vyhrievaním. Pod ďalšou samostatnou značkou Mijia teraz prichádza s novým elektronickým teplomerom do domácnosti Mi Home Bluetooth Hygrothermograph 2. Informuje o ňom server GizmoChina.

Mi Home Bluetooth Hygrothermograph 2 dizajn

Jednoduchý dizajn a malá spotreba

Novinka je už druhou generáciou tohto typu zariadenia. Oproti predošlej generácii prináša nový dizajn a nové funkcie. Dizajnom najviac pripomína klasický malý fotorámik s bielymi zaoblenými okrajmi. Predchodca mal okrúhly dizajn. Vďaka rovným krajom je možne teplomer postaviť na hocijakú rovnú plochu alebo pripevniť na stenu bytu. V strede zariadenia sa nachádza štvorcový monochromatický LCD displej. Hlavne vďaka nízkej spotrebe displeja stačí pre pohon teplomeru CR2032 batéria namiesto AAA bateriek, ktoré využívala predošlá generácia.

Prepojenie s iným zariadeniami cez bluetooth

Okrem teploty meria zariadenie aj vlhkosť vzduchu. Pri teplote dokáže zaregistrovať zmenu už o 0,1 °C a vlhkosti vzduchu už o 1 %. Vďaka podpore bluetooth môže byť teplomer konfigurovateľný cez aplikáciu Mijia vo vašom smartfóne. Zároveň môže automaticky konfigurovať iné domáce zariadenia ako je klimatizácia, zvlhčovač vzduchu a kúrenie. Obsahuje dokonca baby režim, ktorý upozorní, ak teplota a vlhkosť vzduchu v miestnosti dosiahne úroveň nevhodnú pre bábätká. Crowdfundingová cena Mi Home Bluetooth Hygrothermograph 2 je v prepočte okolo 4 eur a pri kúpe balenia troch teplomerov menej ako 7 eur. Neskôr bude cena samozrejme vyššia.

Náš tip
MIUI 11 prinesie Xiaomi smartfónom klasické menu aplikácií

 

15.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+