MojAndroid

Fitness aplikácia Mi Fit spoločnosti Xiaomi, ktorá slúži pre pripojenie jej nositeľnej elektroniky, mení svoj názov a aj vzhľad. V obchode Google Play ju podľa portálu MundoXiaomi nájdete pod označením Zepp Life.

Zmena súvisí aj s chystaným predstavením Xiaomi Mi Band 7

Po poslednej aktualizácii bola aplikácia Mi Fit vo verzii 5.6.0 a teraz bude inovovaná na verziu Zepp Life 6.0.0. Aktualizáciu by mali  Android smartfóny v Európe ponúknuť majiteľom v týchto dňoch. Veľkosť aktualizácie by mala byť 210 MB. Zepp Life 6.0 má nové logo, ale zachováva si oranžové farby pôvodnej aplikácie Mi Fit.

Mi Fit vs Zepp Life | Zdroj: MundoXiaomi.com

A aký je dôvod tejto zmeny? Očakáva sa totiž, že ďalšia generácia populárneho smart náramku Xiaomi Mi Band 7 pobeží na systéme Zepp OS, ktorý je kompatibilný s aplikáciou Zepp Life. Tá bola doteraz zameraná na zariadenia značky Amazfit. Tie vyrába čínska spoločnosť Huami v spolupráci s čínskym výrobcom Xiaomi.

Mi Fitness | Zdroj: MundoXiaomi.com

Zmena prichádza aj pre smart hodinky zo série Xiaomi Mi Watch. Tie by už nemali používať pre pripojenie k smartfónom aplikácie Xiaomi Wear alebo Mi Health. Ich majitelia by mali k tomu používať novú aplikáciu Mi Fitness, ktorá sa predtým nazývala Xiaomi Health.

Náš tip
Vedeli ste o tom, že tieto značky smartfónov pochádzajú z Číny?

 

 

19.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+